Hayalimdeki Robot

HAYALİMDEKİ ROBOT  

 

Merhaba arkadaşlar.

Bu yazıda sizlere IEEE Türkiye Sosyal Sorumluluk Projesi  Grubu olarak yakın zamanda destek vermeye başladığımız “Hayalimdeki Robot” projesinden bahsedeceğim.

Hayalimdeki Robot Nedir ?

Hayalimdeki Robot;eğitim ve bilişim camiasından çeşitli internet  gönüllüleri tarafından hayata getirilen kar amacı gütmeyen bir projedir. Projede çocuklar 30 saniye- 1 dakika arasında bir sürede hayalindeki robotu anlatarak projeye dahil olmaktadır. Gönderilen tüm videolar Hayalimdeki Robot YouTube kanalında paylaşılıyor ve böylece her çocuk il ve okul fark etmeksizin birbirlerinin hayallerine ortak olabiliyor.Köy okulunda eğitim gören bir öğrenci ile herhangi bir büyük şehirde eğitim gören öğrenci aynı hayali paylaşmış olabiliyor.
Her çocuğu ayrım gözetmeksizin aynı ortamda toplayan bu proje öğrencilerin kendilerine olan güvenlerini de arttırdığını söyleyebiliriz.

81 ile ulaşmayı hedefleyen projenin asıl amacı çocukların teknolojiye, geleceğe ve hayallerine olan ilgisini güçlü tutmaktır.

Projenin hedefi çocuk bayramının ilk kabul edildiği yıl olan 1927 yılına ithafen 1927 çocuğa ulaşmaktır.

Videolar tamamlandığında sponsor görüşmeleri yapılarak 23 Nisan’da çekilişle dağıtılmak üzere kitap,robot seti gibi hediyeler alınacaktır.


 

Biz Ne Yapabiliriz?

IEEE Türkiye Sosyal Sorumluluk Projesi Grubu olarak bizlerde bu projeye destek oluyoruz.
Sizde bulunduğunuz şehirlerde okullara giderek projeyi anlatabilir,katılmak isteyen öğrencilerin videolarını çekebilir ve  onların hayallerine ortak olabilirsiniz.

Tıpkı Ardahan’da okuyan Cemresu kardeşimizin güzel hayali gibi

 

Daha detaylı bilgi için;

www.hayalimdekirobot.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz 🙂

Saygı ve sevgilerimle.

 

Asım KÖROĞLU

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir