IEEE Distinguished Lecturer Program (DLP) Nedir?

Merhaba Arkadaşlar!

Bu yazıda etkinlik planlamalarınızda yararlanabileceğinizi düşündüğüm IEEE Distinguished Lecturers Program’dan bahsedeceğim.

IEEE Distinguished Lecturers Program, uzman mühendislerin dünya topluluklarını şekillendiren yeni teknik gelişmeler hakkında kendi alanlarında yol göstericilik rolünü üstlenmesinden oluşan bir programdır. Bu uzmanlar:

  •  İlgilendikleri Society’lerde uzmanlaşırlar.
  • Çeşitli teknik ve bölgesel gruplara seyahat edip, PES ve RAS gibi, konferanslar verirler.

Öğrenci Kolları etkinliklerine uzmanları nasıl davet edebilir?

http://www.ieee.org/societies_communities/technical_activities/distinguished_lecturer_program.html  linkine tıkladığınızda karşınıza liste halinde olan Society’lerden etkinliğinizle ilgili olanına tıklayıp, uzmanların bilgilerine, üyeliklerine ve gider/geri ödeme bilgilerine ulaşabilirsiniz. Her Society’nin kendine ait olan mail adresine yine linkten ulaşabilirsiniz. Eğer aradığınız Society verilen listede yoksa ya da sayfaya erişilemiyorsa taopps@ieee.org mail adresine mail atmanızda fayda var.

IEEE Türkiye Öğrenci Kolları’nda DLP kapsamında destek veren distinguished lecturer örnekleri mevcut. Örneğin, IEEE YTÜ Öğrenci Kolu’nun düzenlediği BIOFORM 3 etkinliğinde IEEE EMB DLP kapsamında, American University’den Dr. Ghaleb A. Husseini  ve IEEE EMBS Türkiye tarafından düzenlenen EMBS Konferansı’nda IEEE EMBS Distinguished Lecturer Prof. Dr. Ravi Sankar, University of Florida’dan Distinguished Professor Prof. Dr. Jose C. Principe ve IDTM CEO’su Prof. Dr. Michael Friebe konuşmacı olarak destek vermişlerdir.

 

 

 

 

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir