IEEE Türkiye Computer Society Kongresi (CSCON’17)

IEEE Türkiye Computer Society Kongresi (CSCON’17)

Merhaba arkadaşlar. Malumunuz, gün geçmiyor ki IEEE Türkiye’de yeni bir etkinlik düzenlenmesin. Ben de bu etkinliklerden birini tanıtmak için buradayım. IEEE Türkiye Computer Society’nin bu seneki ikinci büyük etkinliği: IEEE Türkiye Computer Society Kongresi nam-ı diğer CSCON.

(İlki için bkz: IEEExtreme Türkiye Kampı. IEEE İTÜ’ye selamlar!)

Dokuz Eylül Üniversitesi’nin ev sahipliği yapacağı Kongre, IEEE Türkiye Computer Society Koordinasyon Ekibi ve IEEE Dokuz Eylül Üniversitesi Öğrenci Kolu işbirliğinde düzenleniyor. 24-25-26 Mart tarihlerinde gerçekleşecek etkinlik farklı üniversitelerin farklı bölümlerinde okuyan ve bilişim sektörüne ilgi duyan yaklaşık 350 genç mühendis adayını bir araya getirmeyi amaçlıyor. Katılımcılar etkinliğin ilk gününde alanında uzman kişilerin deneyimlerini paylaşacağı konferanslara, diğer iki gününde ise deneyimli öğrenci ve profesyonellerce verilecek eğitimlere katılacak. 10 farklı sınıfta 10 farklı eğitim gerçekleştirilecek, herkesin ilgisini çeken bir şey bulacağına eminiz 🙂 Konferans programı, eğitimler hakkında detaylı bilgi ve kayıt için ” cscon.ieeeturkeycs.org ” adresine tıklamayı unutmayın.

CSCON, ilki düzenleniyor olmasına rağmen hem IEEE Türkiye hem de Türk bilişim etkinliklerinin en büyükleri arasına girmeye hazırlanıyor. Bu kadar büyük bir etkinlik olmasına rağmen tamamen öğrenciler tarafından öğrenciler için gerçekleştirildiğini belirtmek gerek. Durum böyle olunca networking açısından da önemli bir yere sahip oluyor CSCON. IEEE Türkiye Computer Society üyelerinin bir araya gelmesini sağlayan en büyük etkinlik olacak. Ortak amaçlar için çalışan öğrenciler tanışıp kaynaşma fırsatı bulacak. Belki uzun süreli arkadaşlıklar, belki çok iyi projeler ortaya çıkacak CSCON’dan. Firmalarla öğrencilerin etkileşime geçmesi açısından da etkinliğin mühim olduğunu söylemek lazım. Daha çok etkileşim için CSCON Facebook grubumuza katılmanız ve yazı sonunda linklerini vereceğim sosyal medya hesaplarımızı takip etmeniz tavsiye olunur.

Eğitimlere kayıtları açalı bir hafta bile olmamasına rağmen kontenjan sınırı geçildi ve harika rakamlara ulaşacağız gibi görünüyor. Kayıt olan herkesin aramıza katılamayacak olması bizi üzse de böyle etkinliklere ilginin yüksek olması oldukça sevindirici. Yüksek ilgi, en çok arzuladığımız şeyin, yani CSCON’un devamının gelmesinin temennisi oluyor. Umarız IEEE Türkiye’de daha çok ulusal/uluslararası etkinlik gerçekleştirilir, olanlar devam eder ve yenileri eklenir. Başta IEEE Türkiye CS temsilcimiz Baskın Burak Şenbaşlar ve IEEE Türkiye CSCON koordinatörümüz Hüseyin Yapıcı olmak üzere tüm CSCON ekibine teşekkür ediyorum. 24 Mart’ta Dokuz Eylül Üniversitesi’nde görüşmek üzere!

Kayıt: cscon.ieeeturkeycs.org

İletişim: cscon@ieeeturkeycs.org

facebook.com/ieeetrcscon

twitter.com/ieeetrcscon

instagram.com/ieeetr.cscon

facebook.com/groups/ieeetrcscon

Berke Kadam

IEEE Türkiye CS Koordinasyon Ekibi Üyesi

IEEE Türkiye CSCON Koordinatör Yardımcısı

IEEE Dokuz Eylül Üni. Computer Society Eş Başkanı

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir