IEEEMadC

 

IEEE tarafından düzenlenen IEEEMadC (Mobile Applications Development Contest), dünya genelindeki tüm IEEE öğrenci üyeleri için organize edilen bir mobil uygulama geliştirme yarışmasıdır. Asıl amaç öğrencileri mobil uygulama geliştirici olmaları için cesaretlendirmek ve onların sosyal, mühendislik ve takım çalışması yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmaktır.

Bu sene üçüncüsü düzenlenen IEEEMadC, Şubat’tan Haziran 2016’ya kadar sürecek olan 3 ana aşamada gerçekleşiyor: Eğitim ve Fikir Aşaması, Geliştirme Aşaması ve Değerlendirme Aşaması.

3 kişiye kadar oluşturulabilen takımlar, mühendislik dünyasına katkıda bulunduğu veya teknolojiyi insanlık için kullandığı mobil uygulamalar geliştirmeye davet ediliyor. Sen de nasıl yararlı mobil uygulamalar geliştirebileceğini keşfet, geliştirdiğin uygulamanı IEEEMadC’ye gönder ve ödüller kazan! Tabii ki eğlenmeyi de unutma!

Önemli Tarihler (IEEEMadC 2016 için geçerli olan tarihlerdir, her sene tarihlerde değişiklik olabilir.)

Deadlines-2016

 

Eğitim Aşaması:

Eğitim aşaması 15 Şubat 2016’da başlayan ilk aşamadır. Asıl amacı öğrencileri mobil uygulama geliştirme konusunda cesaretlendirmek ve eğitmektir. Bu aşamada global IEEEMadC ekibi mobil uygulama geliştirme konusunda webinar verecek, IEEEMadC elçileri ise dünya genelinde öğrenci kollarında teknik çalıştaylar ve eğitimler düzenlenmesinde yardımcı olacaktır.

 

Fikir Aşaması:

Fikir aşaması da 15 Şubat 2016’da başlayan ve 15 Nisan 2016’ya kadar uzanan süreçtir. Bu aşamada öğrenciler geliştirmek istedikleri mobil uygulama hakkındaki fikirlerini başvuru yaparak sunarlar. Sunulan fikirler birkaç gün için değerlendirilir ve kabul edilirse katılımcılar uygulamalarını geliştirmeye başlayabilir. Fikir ve uygulamaları girmek için FluidReview sistemi kullanılacaktır.

 

Geliştirme Aşaması:

Geliştirme aşaması 15 Nisan’da başlar ve 31 Mayıs 2016’ya kadar sürer. Fikirleri onaylanan takımlar uygulamalarını ve aşağıda belirtilen diğer gerekli ekleri submit ederler.

  • Çalışan uygulamanın ekran görüntüleri (En az 4)
  • Uygulamanın özelliklerini gösteren kısa bir video linki (30-120 saniye)
  • Uygulama kurulum dosyaları (.apk, .ipa, .xap…)
  • Uygulamanın yararlılığını, teknik yaklaşımları ve geliştirme aşamasında kullanılan araçları anlatan kısa bir yazı (en fazla 450 kelime)
  • Uygulamanın online repository linki (eğer uygulama online yayınlanmışsa)

 

Değerlendirme ve Kazananların Duyurulması

Değerlendirme 1 Haziran 2016’da başlar ve iki hafta sürer. Kazananlar 20 Haziran 2016 tarihinden önce açıklanır.

 

Bu süreçte yardım alabileceğin IEEEMadC Türkiye elçilerinin bilgilerini de görselde bulabilirsin. Yarışma Kuralları ve Değerlendirme Kriterleri için takipte kalın!

 

madc-siyah-arka-görsel-son-olacak-bu-son-MadC

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Pınar Kaymaz

IEEE Turkey Blog Admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir